Makijaż permanentny ust, jest bardzo wygodną i komfortową możliwością, w odniesieniu do tradycyjnego, codziennego malowania ust pomadką. Oczywiście jest lekką postacią krótkiego tatuażu. Z zastosowaniem zupełnie innej maszynki i innej pracy obrotów, jak również płytszej pracy igły poruszającej się w skórze, w porównaniu do tradycyjnego tatuażu.  Nowoczesne techniki pracy w makijażu permanentnym pozwalają wydobyć nam nasze naturalne piękno, podkreślić i nasycić kontur oraz kolor czerwieni wargowej.

Kilka słów o samym zabiegu

Makijaż permanentny ust, możemy wykonać na dwa sposoby,można wykorzystać pracę na maszynce do makijażu permanentnego , maszynkę na igły akupunkturowe( zdecydowanie jestem jej zwolennikiem, ponieważ makijaż permanentny ust jest bardziej precyzyjny i w moim już 10 letnim doświadczeniu pracy jako linergistka zauważam , iż zdecydowanie więcej pigmentu zostaje zaimplementowane już przy pierwszym zabiegu), maszynkę z pracą na kartridżach  oraz pracę technikami ręcznym z wykorzystaniem specjalnego pena.

Wprowadzamy pigment na drodze mikronakłuć z użyciem bardzo cienkich igieł. Oczywiście zanim barwnik zostanie wprowadzony, przeprowadzony jest rysunek, a wszystkie czynności poprzedzone są dokładnym oczyszczeniem skóry okolicy ust i dezynfekcji. Kolor pigmentu dobieramy indywidualnie, tak aby sprostał oczekiwaniom Klienta, ale też musimy mieć na uwadze analizę kolorystyczną. Na początku makijaż wydaje się zbyt mocny, jednak nasycenie pigmentu po upływie 10 dni jest nawet o 50% lżejsze.  Makijaż permanentny ust składa się z dwóch wizyt , pierwszej i drugiej- dopigmentowania i najlepiej kolejną wizytę ustalić po upływie 5-6 tygodni pozwalając by pigment się osadził i zakończył proces gojenia.

Przed zabiegiem :

  1. na 3 dni przed ustaloną wizytą warto zażywać Heviran 3x dziennie 200 mg
  2. warto też zadbać o prawidłowe nawilżenie ust specjalnymi balsamami do pielęgnacji ust
  3. 3 dni przed wizytą można i zachęcam do wykonania lekkiego peelingu ust.

Tak przygotowane usta będą lepiej przyjmowały pigment.

 

Jak pielęgnować usta bezpośrednio po zabiegu?

 

•    Bezpośrednio po zabiegu pojawia się obrzęk. W kolejnych dniach również przyjmujemy Heviran 3x po 200 mg, przez kolejne 3 dni aby uchronić przed powstaniem opryszczki.

•    Przez pierwszy tydzień po wykonaniu makijażu , musimy szczególnie dbać o nawilżenie ust. Stosując krem od nas otrzymany.

•    Nie należy ust trzeć , zbyt często dotykać , można usta myć ale b.delikatnymi preparatami o pH obojętnym dla skóry.

•    Przez około dwa tygodnie warto zrezygnować z sauny, basenu i intensywnego opalania się . Natomiast nie jest przeciwwskazaniem okres letni, jeśli odpowiednio dbamy o pielęgnację okolicy pigmentowanej .

•    Musimy cierpliwie znosić proces gojenia- gdy naskórek będzie się złuszczał i pojawiają się delikatne strupki nie możemy ich zdrapywać. Jeśli nie zadbamy o odpowiednią pielęgnację mogą powstać przebarwienia. Prawidłowa praca linergistki jest absolutnym priorytetem, ale jak nam pomożecie w pielęgnacji w domu Drogie Panie , od tego zależy prawdziwy sukces i krok ku idealnym ustom.

Podsumowując pragnę dodać, że makijaż permanentny jest absolutną wygodą, bo dzięki niemu, zapominamy o rozmazanej szmince podczas jedzenia czy picia. Pozwala zwiększyć optycznie usta, nasycić kolor naszej czerwieni wargowej. Pozwala wydobyć nam nasze piękno, bo Piękne usta są sexi !!!

 

Basia Różycka-Pustkowska

Mgr Kosmetolog

Trener Linergista PMU