fbpx

 Jak pielęgnować powieki, bezpośrednio po makijażu permanentnym ?


Makijaż permanentny okolicy oka, jest ostatnio najbardziej popularną usługą wybieraną, przez moje Klientki w naszej Klinice 🙂

Szeroki wachlarz usług metod, tej  okolicy,  różne rodzaje kreseczki, powoduje że coraz więcej Pań zaczyna przychodzić po tą usługę.

Tak naprawdę, wykonana usługa  perfekcyjnej kreski   okolicy oka,  jest dla każdego. To  rolą linergistki, jest dopasowanie odpowiedniej techniki, czy rodzaju kreski do urody i temperamentu Klientki.

Makijaż permanentny powieki górnej i dolnej, powinien być dopasowany w taki sposób, by pięknie wyglądał na niepomalowanej twarzy, wydobywał naturalne piękno. Zapewniał komfort i wygodę.

*Dla Pań, które poszukują bardzo subtelnego efektu.
Polecam delikatne kreski w lini rzęs, które będą dawały piękny wianek naszym rzęsom, powodując złudzenie optyczne gęstych pięknych rzęs, wydobywając też piękno tęczówki, dodaje małej iskierki naszemu spojrzeniu.

*Dla Pań, które lubią dodać już większej wyrazistości spojrzeniu, sugeruję kreseczkę typu eyeliner, której celem będzie  mocniejsze podkreślenie urody, jak również zdecydowana oszczędność czasu.

 *Dla Pań, które lubią nadać spojrzeniu więcej rafinerii i wykwintności, polecam kreskęeyeliner z rozcienieniem, jak również mocniejszą jego formę kreskę typu butterfly 🙂Jak przygotować skórę okolicy powiek  przed zabiegiem?


* nie stosuj odżywek pobudzających porost rzęs, jeżeli były sosowane, musimy odczekać min. 3 miesiące,
* zadbaj o prawidłowe nawilżenie okolicy oka,  skóra tej okolicy będzie lepiej przyjmowała barwnik, gdy będzie wygładzona i nawilżona,
* w przypadku, gdy występuje tendencja do obrzęków lub wrażliwość powiek, warto wspomagać się suplementami z arniką,
* warto zadbać, też o prawidłowy sen
* nie wykonywać henny na rzęsy, liftingu rzęs w dzień zabiegu

W momencie:

* Jeśli już zdecydujemy się na usługę makijażu permanentnego kreski powieki górnej i dolnej,
* Jeśli wybierzemy linergistkę, salon, gdzie chcemy wykonać taką usługę,
* Jeśli wybierzemy rodzaj kreski,
* Jeśli już mamy pięknie wykonane kreski, o jakich zawsze marzyłyście,

 

To jak należy pielęgnować miejsce bezpośrednio po zabiegu ?


Bezpośrednio po wykonanej usłudze, może pojawić się niewielki obrzęk i zaczerwienienie. A barwa kreski, wydaje się zbyt   intensywna, nawet jeśli pigmentujemy tylko kreseczki w lini rzęs.  Mocne zabarwienie kreski, ustępuje po upływie tygodnia, od pigmentacji, tak o 40 -50 %.  Dlatego tak ważne jest wzmacnianie koloru przy dopigmentowaniu.  Po 3 dniach, od wykonania zabiegu,  skóra zaczyna się łuszczyć. Przez 4 dni zalecana jest tzw.  pielęgnacja na sucho. Gdy pojawią się strupki, nie zrywaj ich. Strupki powinny odpaść same, pod żadnym pozorem nie wolno skubać, zrywać. Nie wolno moczyć, trzeć tego miejsca.  Zerwanie łuszczącego się naskórka, może spowodować przebarwienia, nierównomierny kolor kreski, przerwy i odbarwienia w makijażu.
Nie wolno też malować oczu do momentu wygojenia miejsca, nie wolno stosować tuszu  i cieni. Do pielęgnacji miejsca sosować kosmetyk polecany przez linergistkę. Przez dwa tygodnie, nie należy korzystać z sauny, basenu. Przez okres 4 tygodni, nie  korzystaj  z solarium.

Pamiętaj, że właściwa  praca linergistki jest najważniejsza, dobór techniki, pigmentu, igły, maszynki, oczywiście wszystko zachowane zgodnie z zasadami aseptyki, ale dopiero w momencie odpowiednio przeprowadzonej pielęgnacji pozabiegowej  w domu, możemy mówić o pełnym sukcesie pigmentacji 🙂

Niech Twoje piękne oczy, kuszą zmysłowym spojrzeniem 🙂


Ściskam

mgr kosmetolog i Elite Permanent Trainer

Basia Różycka-Pustkowska

Loading...